Субота, 18.05.2024, 07:36
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт вчителя математикики Герун Марії Іванівни

Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Мої файли

конспект уроку
[ Викачати з сервера (63.0 Kb) ] 28.11.2014, 19:26

Тема. Розв’язування рівнянь

Урок в 5 класі

 

Мета уроку:  1) формувати вміння і навички учнів у розв’язуванні рівнянь;

                       2) розвивати мислення, мовлення, пам'ять, увагу, інтерес до вивчення

                      математики;

                       3) виховувати працелюбність, акуратність, самостійність,

                      відповідальність, почуття співпраці, любов до математики.

 

Тип уроку: урок формування вмінь і навичок

 

Обладнання: дидактичний матеріал, картки з завданнями самостійної роботи, таблиця для усного завдання.

 

                                          Структура уроку

 I. Організаційний момент.

II. Перевірка домашнього завдання.

Учні усно називають відповіді. (Попередньо наявність письмового завдання перевірили консультанти і доповіли про виконання вчителю).

 

          № 285 (1, 3) Підручник: Мерзляк А.Г., Полонський В.Б. Математика 5 кл.

      1) х + 48 = 94;

           х = 46.   

      3) х - 174 = 206;

           х = 380.

 

               № 287 (1, 5)

      1) (39 + х) - 84 = 78;                                                             

           39 + х = 162;

            х = 123.

       5) 502 - (217 - х) = 421

      217 - х = 81

             х = 136

 

III. Розв’язування вправ

1. Усно:

             1) х + 18 = 52             34     

С 

У

Г

А

С

18

800

34

380

8

                   2) х – 255 = 125         380                 

                   3) 1024 – х = 224       800

                   4) 5х = 90                   18

                   5) 96 : х = 12              8

 

За отриманими відповідями учні повинні розшифрувати ім'я відомого німецького математика К. Гаусса.

Розв’язуючи рівняння, учні розповідають правила:

  • як знайти невідомий доданок;
  • як знайти невідоме зменшуване;
  • як знайти невідомий від’ємник;
  • як знайти невідомий множник;
  • як знайти невідомий дільник;
  • як знайти невідоме ділене.

 

Один з учнів робить повідомлення про життя і працю К. Гаусса.

 

Карл Гаусс – німецький математик, що жив в кінці 18 – початку 19 століть. Він зробив величезний внесок в розвиток математики, фізики, астрономії. Розвинув теорію рівнянь. К. Гаусс сконструював правильний сімнадцятикутник.

Коли Карлу виповнилося 7 років, його віддали в школу. Вчителем математики був літній чоловік, відомий своєю суворістю. Іноді, бажаючи перевірити зошити учнів старших класів, він задавав молодшим школярам важку письмову роботу, щоб у класі панувало повне мовчання. Учень, який закінчив роботу, повинен був віднести її вчителю і покласти на кафедру.

Одного разу вчитель дав учням таку завдання: «Знайти суму всіх чисел від 1 до 40». Він був упевнений, що учні більшу частину уроку будуть зайняті розрахунками. Яке ж було здивування старого педагога, коли відразу ж після написання завдання на дошці, він почув веселий крик: «У мене готово!»

Розгніваний вчитель, вважаючи, що Гаусс надумав пожартувати над ним, промовив: «Ну, зачекай, шалунішка, я тебе скоро відучу від подібних жартів!»

Але, подивившись розв’язання Карла, вчитель побачив, що розв’язання вірне і похвалив учня.

Розв’язання Карла Гауса:

  1 + 2 +  3 + …  +38+39 +40

40 +39 +38 + … + 3 + 2 +  1

________________________

41 +41 +41 + ... +41 +41 +41

 

Тобто

 

 

 

2. Наступні рівняння розв’язуються на дошці та в зошитах учнів з детальним коментарієм.

 

                       №286(2,4,5,7)

 

2) 2)      

     

        

344)

           

       

 

5) 5)

     

      

347) ;

           

           

3. Фізкультхвилинка

 

Хомка-Хомка хом'ячок

(надуваємо щоки як хом'як)

смугнастенький бочок.

(гладимо себе по боках)

Хомка рано встає

(потягується)

Щічки миє, оченята тре.

(робимо відповідні дії)

Підмітає Хомка хатку

(нахиляємося і робимо вигляд, що підмітаємо)

І виходить на зарядку.

Раз, два, три, чотири, п'ять,

Хомка сильним хоче стати

(показуємо, який сильний).

 

4. Задача на складання рівняння

      № 288(2)

      У Буратіно було 74 сольдо. Після того як він купив собі підручники для школи, тато Карло дав йому 25 сольдо. Тоді у Буратіно стало 68 сольдо. Скільки сольдо витратив Буратіно на підручники?

       Відповідь: 31 сольдо.

 

IV. Самостійна робота

Учні отримують завдання на картках:

 

I варіант                                                      II варіант

 

1) х + 45 = 203                                                        1) 81 + х = 306

2) у - 504 = 688                                                       2) 634 -  = 37

          3) 484 + (х - 48) = 583                                            3) 425 - (х - 76) = 213

                           4) 720 - (х + 9) = 630                                              4) 818 - (х + 14) = 387

 

    Взаємоперевірка.

Після виконання роботи, учні обмінюються зошитами (з сусідом по парті) та перевіряють правильність відповідей, оцінюючи роботу сусіда.

    В кінці уроку вчитель збирає зошити на перевірку.

 

IV. Підведення підсумків уроку

Учитель аналізує успіхи учнів на уроці. Звертає увагу на розв’язуванні рівнянь за допомогою правил знаходження невідомих компонентів рівнянь.

 

V. Домашнє завдання

№287(2, 3), №288(1) за підручником: Мерзляк А.Г., Полонський В

Категорія: Мої файли | Додав: asham
Переглядів: 310 | Завантажень: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz